5. Piknik pro lidi bez domova

13. 9. 2020 12:00 - 18:00

Legendární piknik pro lidi bez domova je zpátky!

Letos na novém místě, které poskytne dost prostoru pro cca 500 hostů a také mnohá zákoutí, nabízející soukromí pro ošetření a poradenství. Děkujeme Přístav 18600.

Zveme všechny kdo jsou na ulici, ubytovnách a v těžké sociální situaci, spolu s jejich čtyřnohými přáteli. Bude jídla co hrdlo ráčí, kafe, limonády, hudba, beach volejbal, kamarádi, oblečení, možnost poradit se se sociálním pracovníkem v klidu a na čerstvém vzduchu, nechat se ošetřit, vyměnit injekční stříkačky, potkat nové lidi a příležitosti.

Jak se můžete zapojit vy, kteří na ulici nejste?

Dejte nám své marmelády, kompoty, potravinové přebytky z domácnosti a zahrad – trvanlivé i čerstvé (ty až krátce před akcí). Vyzvedneme si je v Praze, případně budeme rádi, když nám je donesete na některé sběrné místo uvedené níže. Menu bude podobné jako obvykle a budeme hledat dobrovolníky, kteří by napekli oblíbené domácí koláče, sekanou, udělali domácí pomazánky a další dobroty, protože vše, co je domácí, je nejvíce žádané a naši hosté budou nadšení.

Obrovský zájem byl i o hygienické potřeby pro pány a dámy (deodoranty, šampóny, sprchové gely atd) a zachovalé letní oblečení, případně spacáky a deky. Letos bychom rádi našim hostům nabídli i něco ke čtení, budeme rádi za kvalitní i lehkou literaturu. uvítáme také zdravotnický materiál, desinfekci a doplňky stravy (vitamíny apod.).

Vítáni jsou také čtyřnozí přátelé našich hostů, proto můžete donést i krmivo pro psy a kočky, hračky, oblečky, zkrátka vše pro domácí mazlíčky. Kočky se osobně nedostaví, mnoho jich však žije v koloniích s lidmi bez domova. O distribuci se postaráme.

Zapojit se lze i na místě pomocí s úklidem, převozy věcí, výdejem pokrmů. Těšíme se na všechny naše pomocníky z předchozích akcí. Obzvláště vítáme pomocníky z řad hostů a excelentní PKNK Crew.

Přispět na zaplacení mobilních toalet, benzínu a některých potravin můžete zde: https://www.kociciprani.cz/projekt/680-5-piknik-pro-lidi-bez-domova-a-jejich-ctyrnohe-pratele

Děkujeme.

Sběrná místa:
Belzepub – U Rajské zahrady 14, Žižkov, ověřte si předem otvírací dobu
postupně doplníme, vítáme nabídky

Už teď mi můžete psát sem do diskuze nebo do pošty.
Kontakt pro dárce a dotazy – Františka Kernová