Baumann&Henderson: How Things Go: divadlo

18. 8. 2021 19:00 - 20:00

První společný projekt mladé autorské dvojice Felix Baumann (DE) a Sean Henderson (US/CH) kombinuje tanec, fyzické a vizuální divadlo. Je inspirovaný filmem The Way Things Go (1987), švýcarského uměleckého dua Peter Fischli a David Weiss, který dokumentuje dlouhý kauzální řetězec sestavený z každodenních předmětů. Inscenace „HOW THINGS GO“ je pohybovým výzkumem předmětů a materiálů, jejich fyzičnosti a funkce, jejich hybnosti a vlivu, který mají na pohybující se lidské tělo.
V „HOW THINGS GO“ se performeři – muži – snaží postavit něco, co považují ve svém životě za pozoruhodné. Jejich setkání s různými objekty způsobuje řetěz reakcí, kdy selhává jejich plán a veškerá plánovaná architektura jak objektů, tak i pohybové struktury. Ale nevzdávají se, drží si smysl pro humor a stále se tvrdohlavě valí, tak jistě jako je jisté, že kámen padající do vody spadne na dno. Děkujeme mimo jiné za inspiraci: vynálezci her jako „Domino, Mikado a Jenga“, tvůrci komických postav a seriálů jako „Pat A Mat” a také dlouhé tradice tichých filmů a jejich zakladatelů jako „Chaplin, Keaton a další“.
Trailer: https://vimeo.com/howthingsgofbclid=IwAR2Q06qnMCPBGoouMGshQW7PlI3SmMPzPvC0mGyIOweCFeNMf4J74OxFcrc
Koncept, režie, choreografie, interpretace: Felix Baumann (DE), Sean Henderson (US/CH) Scéna a vizuální design: Felix Baumann (DE), Sean Henderson (US/CH)
Hudba: Jakub Štourač (CZ)
Outside eye: Marie Gourdain (FR/CZ)
Light design: Jiří Šmirk (CZ)
Produkce: Von B bis Z | Baumann & Zöller GbR (DE) Koprodukce: Švestkový Dvůr (CZ)
Za spolupráci děkujeme dále těmto institucím: Švestkový Dvůr (CZ) a Studio ALTA (CZ). Inscenace vznikla za finanční podpory Švestkového Dvora – Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kultury České republiky a Jihočeský kraj.
Projekt je součástí kulturního programu Přístavu 18600 díky podpoře Nové sítě.
Vstupné dobrovolné.
Divadlo Ruderál.
🙏 Myjte si ruce a využívejte dezinfekce, které máme k dispozici na baru, toaletách a dalších vybraných místech.
😷 Noste respirátory nebo nanoroušky.
🤧 Když se necítíte, zůstaňte doma.
💃🕺 Dodržujte rozestupy.