Dingo + Bumbrle a Slezské předměstí: koncert

17. 6. 2021 19:00 - 21:00

Neprošvihněte jedinečnou příležitost zažít tři hudební uskupení v jednom večeru! 🎷
🎼Dingo
U zrodu pražské kapely Dingo stáli zpěvák, autor textů a hráč na balalajku Michal Drozen a Štěpán Dlouhý, který v kapele hraje především na banjo, a doprovází Michala druhým zpěvem. Během devíti let se do kapely postupně přidali tři další členové – Mikoláš Zika kytarista, Jan Kostohryz s basou a foukací harmonikou a nakonec i bubeník Šimon Bierhanzl, díky němuž začala kapela opravdu koncertovat.
Nástroje i název napovídají, že hudebně se kapela řadí do žánru country, podle členů také „western country music z východu“. V anglických textech se ale neloudá kovboj prérií nebo tramp nočním lesem, nýbrž mladý kluk po pražských uličkách…
🎼Bumbrle je Tomáš Pácalt. Hraje na kytaru, zpívá a vytváří písně. Je to kluk z Prahy, Hradce Králové a Kardašovy Řečice. Působil a působí v kapelách La Prosperité, Goodbye Blues, Martin Tvrdý trio, Bezbolestná či TGP. Tento neúnavný dříč a pistolník vystudoval literaturu, hraje velmi dobře fotbal a živí se jako kytarový technik.
Bumbrle bylo jméno jeho děda z matčiny strany. Jeho babička Bumbrlová je poslední nositelkou tohoto jména. Bumbrlíček znamená zároveň „malý nenasyta“, což také dává smysl.
🎼Slezské předměstí je kapelní uskupení sympatických hudebníků původem z Hradce Králové – Slezského předměstí. Jedná se o kamarádství Jana Kašpara, Jakuba Jedlinského, Tomáše Eiba a Tomáše Pácalta. Kapela se spojila, aby naživo zahrála třetí desku Bumbrle – Písně od Bumbrle.
Jedná se o entrtejnment na stará témata o životě, lásce a smrti. Písně jsou postavené především na akustické kytaře a zpěvu: Je to blues, je to country, je to jakési písničkářství. Bumbrle na desce reflektuje nejdůležitější věci života: je plná něhy, smutku, šalalíka, louče a míče, a měla by rozhodně znít ve všech country rádiích i všech ostatních rádiích.
Stage pod stromem.
Vstupné dobrovolné.
🙏 Myjte si ruce a využívejte dezinfekce, které máme k dispozici na baru, toaletách a dalších vybraných místech.
😷 Noste respirátory nebo nanoroušky.
🤧 Když se necítíte, zůstaňte doma.
💃🕺 Dodržujte rozestupy.