Fanfán Tulipán: koncert

11. 8. 2022 19:00 - 21:00

🌷 Originální symbióza jazzu, funku, filmové hudby i šansonu s estonským kořením i rytmy morseovky – to je kapela Fanfán Tulipán, která chystá svou premiéru v Přístavu! Těšte se na hudební dobrodružství – Fanfánova žánrová „promiskuita“ nezná hranic…😉
Můžete si zatančit s Muži v oflajnu, projít se Komnatami ozvěny, pohlédnout do sovích očí a zažít genius loci postindustriálních krajin Polabí!
📺 Nalaďte se animovaným klipem: https://youtu.be/Jeyp0XIXf1Y
Těšíme se na vás!
✹✹✹✹
Něco málo o Fanfánovi:
Hravost, originalita, groove a neobvyklé nástroje. To je poznávací znamení Fanfána Tulipána, nadžánrové formace s melodikou Hammond, klavírem, saxofonem, estonskou citerou, hrací skříňkou a energickou rytmikou.
✹✹✹✹
Trochu víc o Fanfánovi:
Fanfána založila v roce 2009 skladatelka Eliška Vidomus, která je autorkou repertoáru – její skladby obvykle stojí na výrazných basových groovech a zpěvných melodiích. V kapele hraje na melodiku Hammond, estonskou citeru a zpívá. Dalšími členy jsou: saxofonista Martin Forst, pianista Petr Svoboda, basista Martin Gerla a bubeník Šimon Hajdovský. Fanfán Tulipán vystoupil na festivalech Bohemia Jazz Fest, Jazz an der Donau, Jazz Goes To Town, Bratislavské jazzové dni, na bulharském Bansko Jazz Festu nebo na rumunském festivalu SoundCzech.
✹✹✹✹
🎶 www.fanfantulipan.com
📸 www.instagram.com/fanfan_tulipan
🎧 www.fanfantulipan.bandcamp.com
Stage pod stromem.
Vstupné dobrovolné