Feel The Universe Company: Velký třesk (work in progress)

1. 7. 2021 20:00 - 21:00

Feel The Universe Company se vám představí dokonce dvakrát s work in progress Velký třesk, který vzniká na základě rezidence v naší městské divočině.🪐💥✨
Lidské tělo je mikrokosmos připomínající vesmír. Velký třesk a narození jsou počátkém neustálé změny, která nám umožňuje se dále vyvíjet. Co ale v přírodě přestává růst začíná umírat.
Každá buňka má tedy zdánlivě jakési vědomí, které ji umožňuje se rozhodnout, zda-li pokračovat ve svém progresu či uvolnit prostor pro jiné organismy.
Vše se ale cyklí. V každém tělese můžeme najít opakující se prvky, které již někdy existovaly. Nikdy nekončící princip je součástí vesmíru.
V novocirkusové inscenaci “Velký třesk” se propojuje umění cirkusových technik jako je ekvilibristika, závěsná a pozemní akrobacie a základní pohybový princip člověka společně s hudbou a scénografií, která je nedílnou součástí inscenace.
Tvůrčí tým: Adam Krátký, Dorota Krátká
Performeři: Jan Jirák, Alžběta Tichá
Hudba: Jan Machovec
Skupina Feel the Universe má za sebou řadu úspěšných realizací mezinárodních projektů. Vznikla v roce 2016 spoluprací mladých českých a zahraničních performerů na mezinárodních projektech. Jejich první projekt Cirkus Lab vznikl právě v Přístavu 18600. Za krátkou dobu svého působení vytvořila řadu představení (Sky Is Not The Limit, KolaboRace, Breco,), které uvedla na významných festivalech a divadelních scénách jak v Česku, tak v zahraničí (Itálie, Holandsko). Hlavní charakteristikou tohoto novocirkusového souboru je osobitá autorská tvorba, zpracování nadčasových témat a propojování cirkusového umění s ostatními uměleckými směry. Svoje zkušenosti soubor předává formou workshopů, které jsou určeny dětem i dospělým.
Mezi aktuální inscenace v tomto realizačním týmu je „Vlez v les“(premiéra 19.8. 2019), která byla uvedena na řadě festivalů po ČR a je stále v repertoáru skupiny.
Divadlo Ruderál.
Vstupné dobrovolné.
🙏 Myjte si ruce a využívejte dezinfekce, které máme k dispozici na baru, toaletách a dalších vybraných místech.
😷 Noste respirátory nebo nanoroušky.
🤧 Když se necítíte, zůstaňte doma.
💃🕺 Dodržujte rozestupy.