GRAND OPENING: Fail Together & Mladé Perspektivní Ryby

4. 5. 2023 19:00 - 21:00

Konečně je to tady! Zahájení kulturní sezóny v Přístavu 18600! Těšit se můžete hned na dvě hudební uskupení a spoustu Křižíků k tomu. Začínáme 10. sezónu! 🌿
==Fail Together==
👉 Folk punk, kterej vyrostl z trávy a betonu pražskejch parků, přístavů a nádraží. Před dvanácti lety jsme měli sen, že založíme folk punkovou kapelu a budem hrát v parcích a sem tam na rohu ulice. To se sice vždycky chvíli dařilo, ale kapela z toho nikdy nevznikla, jenom takový komunitní hraní coverů venku na trávě a střídání různejch nástrojů. Před dvěma lety jsme to konečně v tom samým původním složení nakopli a začali při popíjení lahváčů skládat naše první songy. Během dalšího roku jsme se z tří existencí rozrostli na šest, což je tak akorát do kupé vlaku nebo kroužek okolo ohně. Naší první desku Get Lost, kterou jsme nahráli v Jamoru u Ondry Ježka vydáme možná už pár dní po koncertě a otevření sezony. Jedno z míst, kde naše kapela vznikala a zkoušela tuhle desku je právě okolí Přístavu 18600, kam potom vždycky chodíme na pivo.
==Mladé Perspektivní Ryby==
👉 Jsme mladé perspektivní pražské náplavy, co se rozhodly, že už nebudou jen prachsprostě hejtit všechny možné i nemožné umělce, ale že se do toho tvoření pustí i samy. Ve výsledku vzniklo hudební duo plné více nástrojů než máme dohromady končetin, přičemž bychom rády tvrdily, že kvantita pro nás neznamená kvalitu, ale přeci jenom – lhát se nemá, že ano. Směle si tedy zahrajeme i na to, na co ještě neumíme a paradoxně tak vznikají zcela jednoduché písně a pokud platí, že v jednoduchosti je krása, pak musí naše housle, kytara, mini harmonika, mini kytara (ukulele vlastně), tamburíny a pár bubnů navíc představovat krásu samu. A nebo alespoň můžeme zavdat lidem důvod ke starýmu dobrýmu hejtu. My se toho nebojíme.
Stage pod stromem.
Vstupné dobrovolné.