HOMBRES: Uhni hraju! – pražská premiéra

10. 5. 2017 20:00 - 21:00

Naší touhou je nechat diváky nahlédnout do zákulisí a obnažit věci jako tvůrčí proces a „vztahy na pracovišti“ Co když Laurel nenávidí Hardyho, Bud Spencer žárlí na Terence Hilla a Zajíc jde po večerníčku s Vlkem na vodku?  UHNI HRAJU je odpovědí, je komedií del arte ulice, je poctou světu kočovného divadla a zakouřeného kabaretu. UHNI HRAJU je lesk i bída v každém z nás.

Dramaturgie UHNI HRAJU

Hombres (Petr Štěpánek a Jakub Albrecht) jsou zkušenými herci nejen činohry a fyzického divadla, ale také pouliční umělci s více jak tříletou zkušeností. Daniel Čámský je skvělý skladatel (divadlo, TV) a muzikant, ale v mládí byl také dva roky členem cirkusu Humberto. Z těchto vzpomínek a zážitků se formuje příběh inscenace, který si klade za cíl s lehkou nadsázkou přiblížit obecenstvu kontrast života před a za oponou. Vyseknout poklonu kočovným umělcům, opěvovat špínu zázemí a pozlátko manéže. Čím lesklejší, skvělejší je předváděné, tím silnější vrstva špíny ulpívá v útrobách, ať už divadelních nebo lidských. Převracíme divadlo naruby, abychom je provětrali dávkou nadsázky a proklepli peprnou sebeironií. Co se děje v šatně, když někdo „ukradne Prodanou nevěstu?“

 

Obsazení: Daniel Čámský v roli hudebníka a principála působí jako průvodce představením. Jeho hudební podkresy a sóla hraná na klavír a xylofon, jsou doplněna krátkými hereckými vstupy, jimiž jako Principál formuje příběh a posouvá ho dál. Hombres jsou nerozlučnou hereckou a komediální dvojicí, ztvárňující jednotlivé obrazy příběhu, od činohry, pantomimy a pohybu až po akrobacii. Tomu je také přizpůsobena scéna. Jedná se o pohyblivou masivní konstrukci, dominantní prvek ulice evokující oponu. Je variabilní a pohyblivá, herci s ní v představení pracují, slouží jako opora k akrobatickým číslům, ale také jako hranice světů před a za oponou.

 

Po představení velice pravděpodobně ještě: Ska DJs Zakázaný kamarádi