KineDok: Zahájení sezóny + projekce Acasa, můj domov

23. 6. 2021 19:30 - 22:30

KineDok přináší ty nejlepší dokumenty na netradiční místa. Jsme mezinárodní společenství a alternativní distribuční síť spojující fanoušky a tvůrce dokumentárního filmu. Projekt je jednou z aktivit Institutu dokumentárního filmu. Překonejte s námi stěny tradičních kinosálů a přijď na zahajovací projekci rumunského dokumentu Acasa, můj domov do karlínského Přístavu 186 00!
#KinoKdekoli
Slavnostní večer zahájíme koncertem Romské kapely.
Ve spolupráci s Rumunským kulturním institutem v Praze bude akce doprovázena ochutnávkou rumunského vína.
ACASA, MŮJ DOMOV (RO/FI/DE, 2020, 86 min, r. Radu Ciorniciuc)
V divočině bukurešťské delty, těsně za branou rušné metropole, žila Enacheova rodina v dokonalé harmonii s přírodou v rytmu ubíhajících ročních období. Když se tato oblast změní na národní park, jsou nuceni zanechat svůj nekonvenční život a přestěhovat se do města.
Po dvě desetiletí žila jedenáctičlenná Enacheova rodina v chatrči v divočině bukurešťské delty. Opuštěná vodní nádrž, jedna z největších městských přírodních rezervací na světě, s jezery a stovkami druhů zvířat a vzácných rostlin jim poskytovala přirozený domov. Když se úřady rozhodnou získat zpět tento vzácný městský ekosystém a změnit oblast na veřejný národní park, rodina je vystěhována a nucena adaptovat se na konvenční městské podmínky. Rybářské pruty jsou nahrazeny smartphony a nečinná odpoledne nyní děti tráví ve třídách. Debut rumunského režiséra nabízí promyšlenou studii gentrifikace prostřednictvím rodiny bojující za své postavení ve společnosti. Jak se podaří rodině vypořádat se s touto změnou a najít cestu sama k sobě tváří v tvář ztrátě identity?
Foto: Mircea Topoleanu
Divadlo Ruderál.
Vstupné dobrovolné.
🙏 Myjte si ruce a využívejte dezinfekce, které máme k dispozici na baru, toaletách a dalších vybraných místech.
😷 Noste respirátory nebo nanoroušky.
🤧 Když se necítíte, zůstaňte doma.
💃🕺 Dodržujte rozestupy.