Jak protesty mění svět?

28. 7. 2020 20:30 - 22:00

Přivazují se řetězy ke stromům, lezou na komíny elektráren, blokují těžební velkostroje nebo obří lodě na mořích a navíc u toho porušují zákon. Místo školy chodí stávkovat na náměstí. Nebylo by lepší dělat radši osvětu, sbírat odpadky, sázet stromy a třídit odpad? Jaký to má smysl a proč to celé dělají?

Přijďte na debatu, kde se dozvíte třeba to, co je tzv. nenásilná přímá akce a občanská neposlušnost, jakou má funkci a roli v environmentálním hnutí a občanské společnosti, co se s její pomocí dá změnit a co všechno už se změnit podařilo. Budete moci diskutovat s lidmi z klimatického hnutí, kteří se podobných aktivit již účastnili a poslechnout si jejich příběhy a zážitky.

Jana Pravdová, Greenpeace ČR
Radek Kubala, Limity jsme my
Petr Doubravský, Fridays For Future

Moderuje Petra Jelínková

Greenpeace je nezávislá mezinárodní ekologická organizace působící v 55 zemích světa již 47 let. Nenásilnými prostředky upozorňuje na poškozování životního prostředí, přináší svědectví, požaduje nápravu a nabízí řešení.
www.greenpeace.cz

Limity jsme my je otevřené občanské hnutí za klimatickou spravedlnost, které je organizované zdola. Základním cílem hnutí je ukončení těžby a spalování uhlí a všech ostatních fosilních paliv, dosažení klimatické spravedlnosti a spravedlivého přechodu na bezuhlíkovou ekonomiku.
www.limityjsmemy.cz

Fridays For Future je skupina českých středoškoláků a středoškolaček, kterým na své budoucnosti záleží více, než na jejich vzdělání. Jsou znepokojeni postojem společnosti a politiků ke změnám klimatu. Požadují, aby se klimatická krize začala i jako skutečná krize vnímat.
www.fridaysforfuture.cz