RODOLFO FIGUEIREDO (KONCERT) + BINGO, KAŽDÉ RÁNO KRÁLEM (FILM) | FESTIVAL LUSÓFONA

26. 6. 2019 19:30 - 22:00

Lusófona je festival portugalsky mluvících zemí, který probíhá od 13. do 29. června v Praze. Předposlední událost festivalu se koná pod širým nebem v Přístavu 18600. Program večera zahájí portugalský kytarista Rodolfo Figueiredo. Následovat bude promítání filmu Bingo: Každé ráno králem, které pořádáme společně s festivalem Kino Brasil.

19:30 – Koncert Rodolfa Figueireda
Rodolfo Figueiredo je mladý muzikant z Coimbry, který už více než tři roky pořádá akustické sólové koncerty. Repertoár tohoto kytaristy a zpěváka je jako cesta hudebním světem, zahrnuje portugalské, brazilské i anglické skladby.

21:00 – Bingo: Každé ráno králem
V divoké době osmdesátých let získává mladý ambiciózní herec Augusto roli televizního šaška Binga. Film je inspirovaný životem herce a moderátora Arlinda Barrety, který vystupoval jako klaun Bozo v jednom z brazilských dětských pořadů, a vypráví o tom, jak hořký může být život šaška. Bingo se postupně stává nejpopulárnějším klaunem v zemi, ač jeho pravou tvář pod nánosy make-upu a paruky zná málokdo. V zákulisí se totiž odvíjí nespoutaný příběh plný drog, divokých večírků, ale i vnitřních ran.
V portugalštině s anglickými titulky.

Vstupné dobrovolné.