Urbanismus a Morava +

11. 6. 2023 20:30 - 22:00

Večery +, o urbanismu a jeho překryvech. Dramaturgie každého večera je zacílená na rozdílná témata. Gogolák+Grasse tak ve spolupráci s Přístav 18600 chtějí poukázat na různé aspekty urbanismu, plánování měst a jejich dopad na naše prostředí.
Druhý večer devátého ročníku je zaměřen na „Morava“ a urbanismus.
Morava je druhou největší části Česka, se zachovanou vlastní regionální identitou. V rámci urbanismu jsou v rámci území České republiky sledovány stejné trendy v tvorbě prostředí ovšem s mírně různými výsledky i celkovými přístupy – díky variaci místních pohledů a přístupů jako i neotřelé pozice vycházející ze specifik a pozice Moravy. Můžeme je sledovat právě i v projevu urbanismu a jeho detailu. Tyto části navrhování prostředí v tomto regionu potvrzují svou důležitost a mohou tak být ve své stejnosti nebo různorodosti zdrojem inspirace či poučení. Od institucionálního pohledu až k detailu veřejných prostranství.
Jak se mění přístup k urbanismu na Moravě? Jak se pracuje s detailem veřejných prostranství? Jaké jsou specifika tvorby prostředí na Moravě?
Pro aktuální info sledujte facebookovou událost:
https://fb.me/e/ghVeUsPPx
Divadlo Ruderál.
Vstupné dobrovolné.